Moje Dekoracje

Moje Dekoracje 1/2024
W tym roku święta Wielkiej Nocy przypadają na koniec marca, nie możemy więc zwlekać, tylko czym prędzej trzeba się wziąć do pracy artystycznej. Pisanki już malujemy. A kwiaty? Lada moment będą gotowe: do ich zrobienia wykorzystamy kartonowe opakowania po jajkach. Jeśli lubicie tworzyć z papieru, to w tym numerze Moje Dekoracje znajdziecie kartki świąteczne, zabawne opakowania na „zajączki”, przezroczyste medaliony z kwiatami jako zawieszki okienne. Jeśli z zapałem piłujecie, szlifujecie i żadna deska nie stawia wam oporu, od razu zajrzyjcie na strony opatrzone na górze informacją: Z drewna – to na nich są skrzaty, zajączki, kurki, jajka, malowane tace, a nawet półeczka z motylem, choć tutaj… w paradę wchodzi technika serwetkowa. Zresztą znajdziecie ją i w innych dekoracjach.Styropian, wełna do filcowania plus igły – to baza potrzebna do wyczarowania wiosennego nastroju: wianków z pisklakami, ptaków, owieczek. Poszukujecie inspiracji w innych technikach? Kalkomania, malowanie świec oraz kubków pozwolą przygotować najcenniejsze dla bliskich upominki.Nasze dekoracje chwytają za serce, zobaczcie sami!
9,99 zł
Moje Dekoracje 2/2023
Dni stają się coraz krótsze, nadchodzi zimowe przesilenie. Chcemy ten czas dobrze wykorzystać, tworząc rzeczy ładne, które ucieszą obdarowanych nimi bliskich. Bo nie ma nic piękniejszego nad uśmiech szczęścia na twarzy, gdy prezent od św. Mikołaja okaże się tym wymarzonym. Zaproście do siebie zimę pięknymi stroikami (aniołek na obręczy, mikołaj wśród choinek, adwentowy wieniec, śpiące skrzaty ze sklejki, ozdoby florystyczne). Zróbcie sami kartki świąteczne, opakowania na podarunki, pomalujcie własnoręcznie bombki, a gdy gwiazdy pojawią się w oknach, a na parapetach zabłysną światełka będzie wiadomo, że zaczął się adwent, a święta tuż, tuż…
9,99 zł
Moje Dekoracje 1/2023

Dzień staje się coraz dłuższy i wróbelki głośniej świergoczą. Już nie tylko przebiśniegi widać pośród jeszcze „pozimowej” trawy. Przyroda powoli budzi się z zimowego snu, a my wraz z nią. Ale my będziemy szybciej gotowi na przyjście wiosny! W tym numerze proponujemy zarówno dekoracje wielkanocne, bo przecież nikt nie wyobraża sobie świąt bez jajek, pisanek, wielkanocnego bukietu czy kartek z życzeniami zrobionych częściowo z tkaniny. Na te ozdoby oprócz tradycyjnych już materiałów, czyli papieru, filcu, bibuły przestrzennej będą potrzebne słoma, siano, mech, patyczki i wiotkie gałązki. Bo to z nich powstaną wielkanocne kura i kogut, naturalistyczne nakrycia stołu oraz wianki dla ptaków. Wśród wiosennych modeli pojawią się krokusy-lampiony, gniazdko z filiżanki dla pisklaka, dekoracje okna z ptakami oraz filcowany na styropianowym jajku trzmiel, który od wczesnej wiosny uwija się w ogrodzie, jak tylko może. Przygotowaliśmy też zajączki – mają ściśle tajną misję ukrycia wielkanocnych niespodzianek. Zrobicie je z filcu, sklejki, papierowych torebek.
A  co na walentynki? Pudełeczko w kształcie serca, choć wygląda jak truskawka.Są jeszcze inne projekty w wiosennym repertuarze. Jakie? Zobaczcie sami…
9,99 zł
Moje Dekoracje 2/2022
Czas jesiennych zbiorów już minął, przed nami coraz krótsze dni i coraz mniej słoneczka. Ale to wcale nie oznacza, że pogodny nastrój nas opuścił. Wręcz przeciwnie!
Już teraz z zapałem szykujemy zimowe i bożonarodzeniowe dekoracje, żeby nic nie trzeba było robić na ostatnią chwilę.
Zacznijmy temat prezentów: tych na mikołaja i pod choinkę – myślimy, że własnoręcznie pomalowane kubeczki będą jak znalazł. A kartki z życzeniami świątecznymi? – o nich także nie można zapomnieć. Tym razem proponujemy technikę linorytu.
Na stroiki z materiałów naturalnych już teraz nazbierajmy w parkach lub lesie sosnowe i modrzewiowe szyszki oraz cienkie gałązki. Trzeba też sięgnąć do domowych zapasów po resztki koronek, włóczek i filcu – bez nich nie uda się zrobić aniołków, bałwanków i zimowych panienek.
Majsterkowicze chętnie zrobią drewniane figurki, które mogą stać przed domem, a zręczne ręce wykonają dekorację makramową i gwiazdy z papieru.
8,99 zł
Moje Dekoracje 1/2022
Przyszykujcie papier, tkaniny, farbki oraz warsztat do majsterkowania.
Świeże wiosenne kwiaty, stroiki z elfami, kartki świąteczne czy urocze pudełka na prezenty w formie kurki, koguta lub serwetnik zajączek to projekty, które z przyjemnością zrealizujecie, mając na uwadze radość bliskich, którzy zostaną nimi obdarowani.
Wśród wiosennych ozdób nie może zabraknąć zajączka i kurczaczka na obręczach udekorowanych suszkami. Pamiętamy też o modnej makramie. Kto nie ma odwagi pokusić się o większe dzieła w tej technice, może zacząć od pisanek z chwostami.
Wśród dużych dekoracji znajdziecie kurki, zające z drewna, jajka na postumencie – to one wprowadzą świąteczny klimat zanim jeszcze otworzycie drzwi domu.

Miłośników praktycznych rzeczy zachęcamy do zrobienia abażuru z jedwabiu, nietuzinkowej torebki z filcu i dodatków wystroju wnętrza farbowanych w technice shibori.
7,99 zł
Moje Dekoracje 2/2021
Zapraszamy do wspólnego przygotowania zimowych dekoracji: stroików z materiałów naturalnych, reniferów, łosi, figurek z kominkowych polan, aniołków z papieru lub filcu, zawieszek śnieżynek - to wszystko wprawi was w doskonały humor na przekór listopadowej szarości.
Świąteczne kartki - malowane, sklejane i ozdabiane w różnych technikach, gwiazdy w rozmaitych wariantach (także takie z papierowych torebek śniadaniowych), pomysły na wykorzystanie koronek jako patery na ciasteczka, lampiony wycinane z papieru, mikołajowy but na słodkości - to wszystko jest w zasięgu ręki, i niekoniecznie trzeba mieć talent, bo nasze opisy są dokładne i ilustrowane zdjęciami, tak by projekty było łatwo zrobić.
Prezentowany zakres modeli ujęliśmy w ramy: zimowa florystyka, zręczne ręce, warsztat papierniczy, warsztat majsterkowicza, zimowe dekoracje - można szyć, ciąć, sklejać, wycinać - słowem robić to, co sprawia największą frajdę.


W numerze na 7 stronach zamieszczamy wzory rozrysowane kolorami, tak by wszystko było czytelne na pierwszy rzut oka.
7,99 zł
Moje Dekoracje 1/2021
Dostępne
Oto pomysły na dekoracje z okazji Wielkiej Nocy, wiosny i walentynek, które uruchomią twoją wyobraźnię, potwierdzą zdolności manualne, a może nawet nauczą nowej techniki. W dziale „Wiosenny warsztat” znajdziesz m.in. owalną zawieszkę z kwiatami z tektury i cebulki (z bombek) w małych doniczkach. W ramach warsztatu papierniczego zrobisz kwiaty z papieru jedwabnego i bibuły, świąteczne kartki oraz opakowania w kształcie kur. Osobny dział poświęcamy walentynkom. Dla ukochanej osoby zrób ozdobne serce, skrzynkę na przybory do domowego spa albo pudełka. Jeśli lubisz pracę z piłą, wiertarką i pędzlem zajrzyj do działu „Warsztat majsterkowicza” i zrób kwokę lub zakochane zające. W kolejnym dziale bardziej potrzebne niż ostre narzędzia są zręczne palce. Nimi uszyj zające z filcu lub aplikacje na bawełnianej torbie. Wyjaśniamy też, jak zapleść z makramy zawieszki. A jeśli lubisz się pośmiać, zrób zające buszujące w donicach. Ta dekoracja może cię bawić aż do końca lata.
7,99 zł
Moje Dekoracje 2/2020
Dostępne
Nie chcesz w święta otaczać się banalnymi ozdobami? Weź sprawy w swoje ręce i samodzielnie stwórz oryginalne dekoracje. To nie jest trudne, tym bardziej że w numerze znajdziesz projekty ilustrowane zdjęciami, dokładne opisy wykonania ozdób i spis potrzebnych materiałów. W ostatniej kwestii planujemy cię zaskoczyć, bo ze spinaczy do bielizny i słomianych gwiazdek zrobisz płatki śniegu; ze sznurka konopnego i drewnianych kul – aniołki, z tektury – gwiazdy podświetlone lampkami LED, a z deski, sklejki i filcu – kota i psa w zgodzie świętujących Boże Narodzenie. Namawiamy cię też do wygrawerowania gwiazdek na szklanym świeczniku, wycięcia z kartonu domków do nastrojowego oświetlenia i uszycia z filcu mikołaja, a z polaru dwóch bałwanków. Mamy też kilka pomysłów na opakowanie prezentów. Zaskocz bliskich pudelkiem z choinką na korku od wina, fiolką aniołkiem lub zabawnym opakowaniem książki. Dla przyjaciół zrób zaś kartki z życzeniami – powiedzą więcej niż esemes z emotikonami.
7,99 zł
Moje Dekoracje 1/2020
Dostępne
Zobaczcie, jakie fajne ozdoby można zrobić na Wielkanoc. W tym czasie najważniejsze są oczywiście pisanki, dlatego w numerze jest szkółka malowania jajek tuszem, woskiem lub farbami iryzującymi. Podpowiadamy też, jak na farbie wydrapać dowolny rysunek. Skoro jesteśmy przy jajkach: mamy pomysł na udekorowanie ich do śniadania – uwaga – papierowymi uszami! Nie tylko dzieci będą zaskoczone. W numerze znajdziecie też uszyte z filcu zawieszki w kształcie jajek (i kurek). Ze styropianowych, otwieranych jajek robimy wieniec na talerzu, baranki ze skrytką na cukierki oraz wiosenne ozdoby. Przejdźmy jednak do zajączków. Ich słuchy zainspirowały nas do zrobienia papierowych koszyczków na prezenty i ozdób z drewnianych słupków. Ale mamy też inne postaci. Z papierowej rafii i drucików powstały elfy do zawieszenia na gałązkach, z różnego rodzaju papieru i kredek akwarelowych – świąteczne kartki, z nieprzemakalnego materiału, akrylowych farb i waty – szalone kury, a z płyty pilśniowej – kolorowe ptaszki. Numer kończymy rzeźbieniem w świecach.
8,90 zł
Moje Dekoracje 3/2019
Dostępne
Macie ochotę pięknie i różnorodnie przystroić wasze domy na święta? Sięgnijcie po ten numer. Znajdziecie w nim opisy wykonania ozdób z papieru, dekoracji z drewna, dodatków z materiału oraz drobnych elementów ze styropianu i masy modelarskiej. To zabawa dla całej rodziny, bo gdy dorośli już się zmęczą wyrzynaniem kształtów ze sklejki, nawiercaniem dziur i zszywaniem tkaniny, dzieci mogą zabrać się za malowanie, sklejanie i dekorowanie. Jako pierwsze proponujemy waszej uwadze papierowe kwiaty i gwiazdki na wieniec, lampion oraz kartki pocztowe. Z drewna zróbcie bałwanki oraz renifery, a z materiału uszyjcie poduszki z aplikacjami i lampkami ledowymi, zawieszki w kształcie mikołaja, pierścienie na sztućce oraz skrytkę na drobiazgi w kształcie kota i ogrzewacz w kształcie lisa. W numerze znajdziecie też filcowe skrzaty i styropianowe aniołki ze skrzydłami z aluminium oraz styropianowo-filcowe pingwiny i bałwanki – te ostatnie mogą skrywać drobne prezenty. Owocnego dekorowania!
7,99 zł
Moje Dekoracje 2/2019
Dostępne
Ten numer to lek na jesienne bolączki. Na dżdżyste dni pomogą wieńce, które zrobicie z pędów powojnika, bibuły i perliczych piór albo z wełnianego sznurka i drutu. Z obniżeniem nastroju poradzą sobie zawieszki liście z wełnianej taśmy. Świetne są też szyte z bawełny gruszki i jabłka, wyklejany jedwabnym papierem obraz oraz aplikacja na tamborku. Najlepiej jednak działa częste zerkanie na grzyby i kruki z betonu. Podobny efekt dają dekoracje ze sklejki i drewna: lis i sowa, paw z ogonem z aluminiowego drutu oraz sowy z nieheblowanych desek. Na chłody też coś mamy: poduszkę jeża, którego igły prawdziwie rozgrzewają. Jesienną niedogodnością są też ciemności. Im zaradzi lampa, której abażur łatwo zrobić ze sznurka usztywnionego na balonie i papieru jedwabnego. Równie pomocne są świeczki w świecznikach z betonu. A dla najcięższych przypadków zapadających na bezsilność i nudę mamy ozdoby, którymi daje się rzeczom drugie życie! Z butelek zróbcie wazony, a ze starej serwetki i tasiemek – łapacz snów. Tylko przed robieniem dekoracji zapoznajcie się z treścią opisów wykonania.
7,99 zł
Moje Dekoracje 1/2019
Dostępne
Nieśmiało, choć z każdym dniem intensywniej, myślimy już o wiośnie i Wielkanocy. Efekty? Spójrzcie na zdjęcia i opisy wykonania naszych kompozycji z wiosennymi kwiatami, zawieszek w kształcie owieczek z masy do modelowania oraz marchewek-zajęcy z papieru. Czyż to nie urocze ozdoby? Na honorowym miejscu warto jednak postawić wielkie pisanki dekorowane techniką quillingu albo betonowe owce. Choć równie ładne, przyznacie, są wycięte ze sklejki pisanki oraz kwoka z kurczaczkiem. A jeśli przeglądając ozdoby na świąteczny stół, zauważycie, że brakuje wam osłonek na jajka w kształcie kur lub torebek na sztućce w kształcie zajączka, nie martwcie się, w numerze opisujemy, jak je uszyć, te pierwsze z filcu, a te drugie z filcu i materiału korkowego. Podpowiadamy też, jak zgiąć lub skleić oryginalne opakowania na prezenty, tak aby od razu było wiadomo, czy są podarunkiem od zajączka, czy od kurczaczka.

Model koszyczka do pobrania w skali 1:1
7,99 zł
Moje Dekoracje 2/2018
Dostępne
Tradycyjne lub awangardowe, z modnego korka lub betonu, a także z szyszek, papieru i filcu - świąteczne dekoracje, które znajdziecie w tym numerze "Moje Dekoracje" sami wykonacie i możecie z dumą zaprezentować bliskim i znajomym. Ozdoby choinkowe, które będziecie chcieli podarować, bo są tak efektowne oraz stroiki, by stworzyć bożonarodzeniowy nastrój, a dodatkowo opakowania na prezenty w kształcie mikołaja, renifera i bałwanków. Te święta na pewną będą wspaniałe, bo gdy do naszych pomysłów dodacie szczyptę swojej inwencji, to powstaną arycydzieła.
7,99 zł
Moje Dekoracje 1/2018
Dostępne
Wielkanoc to okazja, aby oryginalnie ozdobić mieszkanie. Najnowszy numer „Moich Dekoracji” pełen jest oryginalnych pomysłów. Są tabliczki do zawieszenia ze sklejki, zawieszki na gałązki z filcu albo wykonane w technice quillingu. Podpowiadamy, jak udekorować stół plastikowymi jajkami oraz jak wykonać kartonowe pudełka i opakowanie na drobne prezenty. W zaszycie znajdziecie też kompozycje z ptaszkami lub kotem z masy modelarskiej, ozdobne pisanki ze styropianu lub wydmuszek z gęsich jajek, drewniane zające do postawienia na parapecie, papierowe stado kur oraz wiele innych ozdób.
7,99 zł
Moje Dekoracje 2/2017
Dostępne
Jak zrobić aniołka z papieru? Jak powstaje gwiazda betlejemska z bibuły, skrzaty z deseczek, choinki z papieru, renifer ze styropianowych jajek? Jak zrobić gwiazdy i kartki świąteczne z papieru? Odpowiedzi na te pytania oraz projekty innych wspaniałych dekoracji świątecznych oraz pomysły na upominki dla bliskich znajdziecie w tym numerze czasopisma Moje Dekoracje. Modele są ilustrowane zdjęciami, tak by ich zrobienie było dziecinnie łatwe.
7,99 zł
Moje Dekoracje 1/2017
Dostępne
Z papieru, wyprasek po jajkach, sklejki czy styropianowych jajek możecie zrobić fantastyczne ozdoby. Kapturki na jajka udające kurczaczki, filcowe zajączki, doniczki na wiosenne kwiaty czy dekoracje stołu z przebiśniegów i krokusów - to wszystko zostało dokładnie opisane i zilustrowane obrazkami. Koszyczki wielkanocne można ozdabiać lub zrobić samemu z papieru, kurki przenieśliśmy na salony, ale można nimi udekorować taras, nie tylko dla zakochanych kubki na walentynki - mnóstwo pomysłów gotowych do wykorzystania przez cały rok!
7,99 zł
Moje Dekoracje 2/2016
Dostępne
Czas już sięgnąć po najnowsze pomysły na świąteczne ozdoby. W tym roku  projektanci ozdób zdecydowali, że do grona zawieszek choinkowych mogą dołączyć sówki i liski (z kolorowych tasiemek) - godnie prezentują się wśród aniołków z rafii lub brystolu, serduszek z wafli, szyszkowych mikołajów, gwiazd betlejemskich czy ptaszków z tkaniny. Wcześnie zapadający mrok skłania do zapalania lampionów i ustawiania ich obok stroików z zimowymi kwiatami lub gwiazd z błyszczącego papieru. Nie zapomnieliśmy o przygotowaniu opakowań na prezenty - muszą być  przecież równie efektowne co pozostałe ozdoby, w końcu stawiamy je pod choinką. Aby i gościom udzielił się radosny świąteczny nastrój, wyślijcie im własnoręcznie zrobione kartki, a przed domem ustawcie trio: bałwanka, mikołaja i renifera, które to postacie wykonacie z deseczek ze starej skrzynki po owocach.
7,90 zł
Moje Dekoracje 1/2016
Dostępne
Jeśli szukacie nowych pomysłów na wykonanie wiosennych i wielkanocnych ozdób, to trafiliście doskonale: wiosenne wydanie Moich Dekoracji to jest to! Każdy model ilustrowany jest zdjęciami, a ich wykonanie nie powinno sprawić wiele trudności. Wiosenny wieniec, pisanki z bibuły przestrzennej, styropianowe kury, zające z desek, dekoracja z tulipanami, torebki na prezenty, obrazek naścienny z kwiatami, świąteczne nakrycia stołu, wianki do zawieszenia, kartki wielkanocne, drzewko z drutów i papieru, wesołe zająco-marchewki, filcowe ptaki, zajączki jako ogrzewacze do jajek – trudno wymienić wszystkie pomysły!
7,90 zł