Diana Wydanie Specjalne

Diana Wydanie Specjalne 3/2019
Dostępne
Bożonarodzeniowe drzewko to centrum świątecznego uniwersum, dlatego ten numer poświęciliśmy dekorowaniu choinki. Jeśli chcecie elegancką choinkę, z kulek z waty sklejcie gwiazdy i sople, papier zagnijcie w aniołki i gwiazdy, a z brystolu wytnijcie skrzydła anielskie. Piękny jest również biało-złoty zestaw złożony z serc, gwiazd i przestrzennej bombki. Wolicie dekoracje, które stworzą przytulny nastrój? Wybierzcie rajskie ptaszki z papieru lub zawieszki z filcu, czyli choinki, skarpety i serca, które oplata się drucikiem z nanizanymi koralikami, oraz renifery, gwiazdy i dzwonki.  W dobry humor wprowadzą was zaś aniołki ustrojone piórkami, wykonane z filcu i papieru biało-czerwone skrzaty, ozdoby à la pierniczki oraz bałwanki w cylindrach. Mamy też coś dla dzieci: mikołaja, renifera i niedźwiedzia, czyli kolorowe ozdoby z brystolu. Oprócz zdjęć do każdego modelu dołączyliśmy opis wykonania oraz wzory w skali 1:1.
7,50 zł
Diana Wydanie Specjalne 2/2019
Dostępne
Na stres, na nudę, na pogaduchy – najlepsze są wycinaki. W tym numerze znajdziecie wzory nawiązujące do jesieni. Są dynie: wplecione w wieniec, ułożone w poziomy łańcuch, przemienione w rząd karocy lub, tak po prostu, jako obrazek ze słonecznikami. Są też liście do przyklejenia do gałązek albo do okna oraz do rozłożenia na stół jako elegancka dekoracja. Z tym motywem możecie też zrobić obrazek, piękny brzezinowy las. Skorzystajcie również z innych wzorów: winogron, zaczarowanego domku, sowy ze sterczącymi piórkami, wieńca z jabłek, kasztanowego ludzika na papierowy lampion i jeleni na rykowisku; ostatni motyw również jako obrazek do włożenia w ramkę. Mamy też propozycje na Halloween, np. harmonikę z duchami albo motywy, które przymocowane do patyków ozdobią muffiny. Ale my tu tylko o radości, kolorach i zabawie, a jesień to też czas melancholii. Dlatego, gdy „o szyby deszcz dzwoni”, polecamy waszej uwadze wycinankę z fragmentem wiersza Leopolda Staffa.
7,50 zł
Diana Wydanie Specjalne 1/2019
Dostępne
Świąteczne dekoracje z papieru dla tych, którzy mają dość masowych ozdób z plastiku, lubią czuć satysfakcję z własnoręcznych prac i potrzebują chwili relaksu. Przy czym żadne szczególne zdolności nie są wymagane – wykonanie modeli jest szczegółowo opisane, a do większości z nich dołączono wzór, który wystarczy skopiować. Pod ręką trzeba mieć tylko kolorowy brystol lub papier, nożyczki i klej. Przydadzą się też tasiemki washi, wstążeczki, rafia, guziki i piórka. I co z tego można zrobić? Cudeńka! Oryginalne kartki świąteczne oraz bileciki na stół i lampion z wycinanymi kurami. Zawieszka z latającą kurą, ozdobne koszyczki na jajka w kształcie kur lub zajączków, a do kompletu obręcz na ciasto. Są też zawieszki na okno z misternie wyciętymi kwiatami lub motylami oraz ozdoba na ścianę w kształcie kwitnącego drzewa.
7,50 zł
Diana Wydanie Specjalne 3/2018
Dostępne
Wystarczy mieć pod ręką papier, trochę filcu i szyszki, a już jesteście w stanie wyczarować śliczne ozdoby choinkowe. Przygotowaliśmy dla was modele w różnych technikach, takie, przy których wykonaniu cała rodzina może spędzić miło czas. Na jedne wystarczy chwilka (np. aniołki z bibuły), na inne potrzeba więcej czasu (gwiazdki wycinane ze starych gazet lub składane z papieru dzwoneczki i szyszki), ale sami się przekonacie, że efekty są wspaniałe. Stare foremki do ciastek mogą zmienić się w zimowe pejzaże - nie tylko, że staną się ozdobą waszej choinki, to jeszcze mogą być małym upominkiem. Dzieci na pewno ucieszą się z mikołajów, a dorośli zachwycą dekoracjami w bieli zrobionymi dziecięcymi rączkami.
7,50 zł
Diana Wydanie Specjalne 2/2018
Dostępne
Origami, japońska sztuka składania papieru, nie tylko ma moc symbolicznego wyrażania życzeń, rozwijania wyobraźni geometrycznej i inspirowania inżynierów, ono przede wszystkim – relaksuje. Aby niczym nie zakłócić zabawy, w zeszycie znalazły się zdjęcia modeli, schematy oraz szczegółowe opisy kolejnych etapów wykonywania origami. Czy zrobicie więc żurawia, motylki na ścianę lub na abażur z papieru, bukiety pełne kwiatów, kwitnące kaktusy, gwiazdki, choinki, czy zawieszki – składanie, rozkładanie, dociskanie i rozchylanie papieru sprawi wam prawdziwą przyjemność. A możecie przecież zaskoczyć najbliższych swoimi umiejętnościami i podarować im mały prezent – choćby kwiatki lub muffina – włożony we własnoręcznie pozaginane pudełko.
6,99 zł
Diana Wydanie Specjalne 1/2018
Dostępne
To kierowany do dzieci zbiór pomysłów na wielkanocne dekoracje wraz z dokładnym opisem ich wykonania. Niektóre modele robi się wyłącznie z papieru, jak np. kartki świąteczne, do innych potrzeba jeszcze tasiemek, piór, guzików, butelkę, małej doniczki, wydmuszek itp. Kaczuszki pływające w stawie robi się z masy fimo, puchate zwierzątka z wełny, a kwiatki i tabliczkę na drzwi z papieru welurowego. Większość ozdób przyda się na czas świąt, jak np. tabliczki na stół z imionami domowników, biżuteria z masy fimo, obrazek z origami, ramka na zdjęcie, dzwonki wietrzne lub papierowy koszyczek na pisanki.
6,99 zł
Diana Wydanie Specjalne 2/2017
Dostępne
Na grzybobranie? - niekoniecznie do lasu, ale po pomysł, jak zrobić koźlaki z jeżykiem, by powstała dekoracja w słoju zapraszamy na nasze strony. Jesienne ozdoby można wykonać w różnych technikach: wspaniałe dynie z siatki oklejonej opaskami gipsowymi, miechunkowe skrzaty z bibuły przestrzennej, a śnieżne sowy ze styropianowego jajka i masy do modelowania schnącej na powietrzu. Jeszcze tylko potrzebujecie kilku piórek, kawałków gałązek, mchu i szyszek, by ozdobić  figurki ptaków - ich tułowia są zrobione ze starych gazet. Kto poszukuje inspiracji do zabawy filcem - w tym numerze znajdzie raj dla siebie: okładka na notes, etui na komórkę, koszyczek na owoce i wspaniałe strachy, które pilnują pola.
7,50 zł
Diana Wydanie Specjalne 1/2017
Dostępne
Mogą być kraszone, mogą być malowane, szyte, oklejane szurkiem lub koralikami albo też całe z drucika - wykonanie każdej sprawia satysfakcję i zapewnia nam nasz mały własny udział w przebudzeniu wiosny, dlatego tak bardzo pisanki kojarzą się ze świętami Wielkiej Nocy. Lubimy je malować z myślą o podarowaniu komuś lub dla nas samych - do ozdoby stołu świątecznego, bukietu wiosennego, koszyczka ze święconką czy nawet do powieszenia na gałązkach drzewka, które rośnie przed domem. W numerze oprócz pisanek zdobionych koralikami, minikuleczkami, konturówką window color, a także tych najprostszych zrobionych z pasków papieru znajdziecie zatyczki do muffinek w kształcie kurczaczków, zajączków i samochodzik z jajkami, który zabierze dzieci na wyprawę w poszukiwaniu wiosny.
6,90 zł