Anna Robótki

Nowy
Anna Robótki 3/2023
Powoli zbliżają się te dni, gdy wszystko wokół nas rozkwitnie. Wczesnym rankiem obudzą cię ptasie trele, a ty… z całkowitym spokojem siądziesz wygodnie z robótką w ręku i będziesz na zmianę obserwować przybywające rządki w serwetce lub cieszyć oczy zielenią.W tej Annie Robótki znajdziesz różne wzory: patchworkowy obrus z kwadratów, mały okrągły obrus, poduszkę i plisę z różami, duże serwetki, firankę w geometryczne wzory lub małą rustykalną serwetkę. Gruba lub cienka nitka – tu decyzja należy do ciebie, bo tak samo jak wybór szydełka, jest to sprawa bardzo indywidualna, a nasze projekty dzięki zmianie nitki mogą zyskać zupełnie inny rozmiar. Wybierz ten najlepszy model i już możesz zacząć kolejny kreatywny dzień z szydełkiem w ręku.
7,50 zł
Anna Robótki 2/2023
Razem przywitamy wiosnę, tym razem tą kalendarzową. 21 marca to święto topienia marzanny, a z nią wszystkich zimowych smuteczków. Zaopatrzona w ulubione szydełko i nowe śliczne nici sięgnij po piękne wzory. A tych w Annie Robótki nie brakuje!
Znajdziesz pomysły na duże i małe serwetki, obrus, firankę, koronki do ręczników. Wśród splotów są koniczynki, serduszka, pajączki, ananasy, romby oraz mnóstwo strzelistych łuków, idealnych jako ozdobne brzegi.
Na początek możesz wybrać wzory siatkowe lub patchworkową serwetkę. Możesz zacząć łatwym modelem, by nabrać wprawy i szkolić technikę, by w końcu porwać się na naprawdę trudne do wykonania modele.
Trzymamy kciuki za powodzenie i życzymy samych miłych chwil relaksu.
7,50 zł
Anna Robótki 1/2023
Za oknem zima, a w sercu – chcielibyśmy powiedzieć maj, ale do niego jeszcze daleko. Na razie pomyślmy o przywitaniu wiosny.
Na następnych stronach jest cała kolekcja z przebiśniegami: od siatkowej kwadratowej serwetki, która może stać się małym obrusem, przez firankę, dekorację okienną, a nawet opaski na doniczki z drobnymi, ale jakże uroczymi kwiatkami. A w dodatku cały komplet nie wymaga wielkich umiejętności szydełkowych, co już brzmi bardzo zachęcająco.
Wiosenną aranżację uzupełnią serwetki idealne do przykrycia koszyczka wielkanocnego, mniejsza i większa. Znajdzie się też patchworkowa naszywka na poduszkę oraz szerokie koronki. Jest i pomysł na siatkową poduszkę ze stylizowanym kwiatem – w nieco rustykalnym stylu i dekoracyjny filigranowy kapelusz. Mamy nadzieję, że wertując ten zeszyt Anny Robótki odczujecie miłe podekscytowanie wiosną.
7,50 zł
Anna Robótki 6/2022
Już niedługo dopadną was świąteczne obowiązki, a zapachy świątecznej kuchni mile będą łaskotać w nosy.
Wśród tego urwania głowy warto złapać chwilę oddechu na relaks z szydełkiem w ręku. Tą chwilę można wykorzystać na „podgonienie” rozpoczętej serwetki lub… zrobienie kilku oczek całkiem nowej.Wśród wielu koronkowych wzorów w tym numerze znajdziecie też wzory siatkowe – o ich przeznaczeniu oczywiście zdecydujecie same, my najwyżej możemy zasugerować, że będą ładnie wyglądać w salonie, w łazience, na oknie. Firanka, wąska plisa z różami lub duży obrus i nie tylko okrągłe serwetki, a także kwiatki i dekoracja okienna na obręczy - jest w czym wybierać!
6,99 zł
Anna Robótki 5/2022
W jesiennym wydaniu prezentujemy coś specjalnego: firankę powstałą po grzybobraniu, wspaniałej wyprawie do lasu. Do kompletu można oczywiście zrobić symetryczną serwetkę z liśćmi spadającymi z drzew.
Jeden motyw to często pretekst, by zrobić cały komplet, bo wiadomo, że jak się już opanuje wzór, to błyskawicznie schodzi z szydełka w kolejnych projektach, stąd pokazujemy dwie bliźniacze serwetki o całkiem odmiennym wyglądzie. Jest też trio: 3 siatkowe taśmy z motywem serc i kokardy - każda ozdobna sama w sobie, a razem tworzą dzieło warte uwagi.
Serwetki, obrus, firanka, plisy - to nasz sposób na spędzenie miłego wieczoru z szydełkiem w ręku.
6,99 zł
Anna Robótki 4/2022
W tej kolekcji robótek na szydełko znajdziecie i oszlifowane diamenty i „surowe” okazy, bo swoją przygodę z robótkami warto zacząć od prostszych modeli.
Dla początkujących są małe serwetki, dla wprawionych w sztuce – skomplikowane układy oczek i motywów, a dla wszystkich miłośników piękna­ – cała Anna robótki! Serwetki kwadratowe, okrągłe, koronki na metry lub szydełkowy bukiet – jest na czym zawiesić oko.
Siatkowe bieżniki i zazdrostki z kwiatkami, patchworkowe rabatki ujęte w szerokie siatkowe obrzeże, koronkowe serwetki nasuwające skojarzenia z egzotycznymi kwiatami – modele są tak różnorodne, że warto się chwilę zastanowić nad wyborem tego najładniejszego!
6,99 zł
Anna Robótki 3/2022
Kiedy tylko mamy wolną chwilę, chwytamy za szydełko oraz nić i zajmujemy się ozdabianiem domów. Serwetki, firanki i rozmaite drobiazgi są wprost nieodzowne w budowaniu klimatycznych wnętrz. Oprócz tradycyjnych serwetek proponujemy dekoracje z wiszących serduszek, koronek, kapelusika czy obrusu. Wśród wielu projektów znajdą się takie dla początkujących i takie dla zaawansowanych. Są filigranowe patchworki, które można szydełkować w każdej wolnej chwili, a potem łączyć w imponującą całość, jest i obrus, który wymaga cierpliwości, bo umiejętności będą się „same” szkolić z każdym przerobionym okrążeniem.
Jak zawsze w Annie Robótki wzory koronkowe sąsiadują z modelami siatkowymi, dlatego wybór im tym razem będzie trudny. Zacznijcie od tego najładniejszego...
6,50 zł
Anna Robótki 2/2022
Serwetki w różnych stylach, o różnym stopniu zaawansowania, ale zawsze przykuwające uwagę. Chętnie je szydełkujecie, bo łatwo nimi wyczarować odpowiedni klimat w mieszkaniu, bo nie ma nic bardziej fascynującego, niż patrzeć, jak w naszych rękach rośnie coś pięknego z białej cienkiej nitki. A może to bieżnik, firanka lub siatkowa plisa zdobędą serce miłośnika szydełkowania i to one od razu „wejdą na warsztat”?
 Jedno jest pewne: uczucie tworzenia będzie wam towarzyszyć zawsze, ilekroć sięgniecie po wzory z tej Anny Robótki, ponieważ zaskakujące i harmonijne sploty to nie tylko sposób na relaks, ale i ozdobienie własnych 4 ścian.
6,50 zł
Anna Robótki 1/2022
Już dni stają się coraz dłuższe i choć mamy zimę,to raźniej nam na duszy. Świat przyprószony śniegiem wygląda pięknie i to wrażenie chcemy zatrzymać na dłużej, choćby tworząc inne piękno: szydełkowe serwetki. A w tym numerze Anny Robótki przygotowaliśmy ich sporą kolekcję. Znajdziecie serwetki dużew formie kwiatka, kwadratowe, patchworkowe, komplety z podobnym wzorem.

Mały bieżnik z motywów lub duży obrus na okragły stół - co podbije wasze serce? Serwetka z kółeczek i rozetek a może zazdrostka w romby z brzegiem w zabki? Koronkowa serwetka z motywem serc czy koronki do chusteczek? - jest w czym wybierać.
6,50 zł
Anna Robótki 6/2021
Macie ochotę na relaks z szydełkiem w ręku? Szukacie wzorów na nowe poduszki, firanki, serwetki? A może po prostu macie ochotę zrobić coś efektownego na prezent?
Modele, które proponujemy, są różnorodne: czasem proste, czasem skomplikowane, ale zawsze pełne uroku.

Serwetki przypominają jesienne kwiaMacie ochotę na relaks z szydełkiem w ręku? Szukacie wzorów na nowe poduszki, firanki, serwetki? A może po prostu macie ochotę zrobić coś efektownego na prezent?
Modele, które proponujemy, są różnorodne: czasem proste, czasem skomplikowane, ale zawsze pełne uroku.
Serwetki przypominają jesienne kwiaty z naszych ogrodów, a na główny motyw obrusu z kwiadratów wybraliśmy różę. Z jednej strony filigranowe sploty i ażurowe koroneczki, z drugiej strony proste, uporządkowane wzory siatkowe. Bieżnik z różami lub z kwiatowym motywem, plisy we wzory geometryczne, patchworki z rozetek i kwadratów - słowem, mnóstwo ciekawych pomysłów na robótki ręczne.ty z naszych ogrodów, a na główny motyw obrusu z kwiadratów wybraliśmy różę. Z jednej strony filigranowe sploty i ażurowe koroneczki, z drugiej strony proste, uporządkowane wzory siatkowe. Bieżnik z różami lub z kwiatowym motywem, plisy we wzory geometryczne, patchworki z rozetek i kwadratów - słowem, mnóstwo ciekawych pomysłów na robótki ręczne.
6,50 zł
Anna Robótki 5/2021
Już dni zrobiły się krótkie, mamy więcej czasu na to, co sprawia nam przyjemność. Sięgając w myśli po kordonek i szydełko, nie zawsze mamy sprecyzowane to, co właśnie chcemy zrobić. W tym numerze Anny Robótki czekają relaksujące propozycje: siatkowe bieżniki, śliczne koronkowe serwetki, patchworkowy nieduży bieżnik z rozetek. Klasyczne graficzne wzory urzekają symetrią i prostym rysunkiem, kształty pozwalają znaleźć ten akurat potrzebny do wystroju mieszkania. Choć na okładce prezentujemy tylko jedną poduszkę, to według tego samego schematu postępowania z zamieszczonych w numerze serwetek, możecie zrobić całą ich kolekcję.
6,50 zł
Anna Robótki 4/2021
Dostępne
Razem czy osobno? W komplecie czy solo? Każda z zamieszczonych serwetek może wystąpić jako gwiazda lub stworzyć z siostrzanym modelem idelną kompozycję. Wysmakowane, wymagające uwagi i umiejętości, ale też i takie, które są proste do zrobienia. Koronkowy bieżnik z motywów kwiatowych, siatkowe plisy, serwetki kwadratowe, owalne i okrągłe oraz serwetka w technice brugijskiej... tyle w telegraficznym skrócie, by zobaczyć więcej, trzeba sięgnąć do Anny Robótki 4.
6,50 zł
Anna Robótki 3/2021
Dostępne
Wzory siatkowe i koronkowe, kształty serwetek od kwadratu po owal, ale w numerze dominują ażurowe łuki, kwiaty i  finezyjne ząbki. Znajdziecie wśród też serwetki jako komplet, plisy do ozdobienia regałów oraz kwadratową serwetkę siatkową przerabianą w okrążeniach, tak by nikt nie nudził się podczas szydełkowania. Możecie wybrać sploty proste lub trudne, ale efekty zawsze będą wspaniałe.
6,50 zł
Anna Robótki 2/2021
Dostępne
Chcesz wyszydełkować ozdobę? W numerze znajdziesz schematy serwetek przerabianych koronką, w tym brugijską, oraz wzorem siatki. Wykonanie każdej robótki opisaliśmy dokładnie, niezależnie od tego, czy przerabiasz ją w rzędach, okrążeniach, patchworkiem, czy jako obrąbek. W numerze jest m.in. serweta śr. 49 cm z centralną rozetą otoczoną pasem siatki, filetowa serwetka o wym. 30 × 31 cm z różami i serwetka śr. 38 cm w kształcie gwiazdy. Z minimalistycznych ozdób polecamy siatkową serwetkę o wym. 35 × 35 cm z trzema kwiatkami w rogu, a z bogato zdobionych – obrus o wym. 68 × 68 cm z motylami i patchworkowym brzegiem. Inną grupę tworzą serwetki z materiału. Wśród nich jest m.in. model wykończony koronką brugijską; serwetka, którą otaczają płatki z ananasów (82 cm średnicy) oraz patchworkowa szachownica z szydełkowanych i materiałowych kwadratów (57 × 57 cm).Wyjątkową propozycją jest zawieszka na metalowej obręczy (śr. 20 cm), z pękiem mleczy.
6,50 zł
Anna Robótki 6/2020
Dostępne
Szydełkowanie łagodzi stres wywołany złymi wiadomościami i szarugą za oknem. To udowodnione, dlatego przygotowaliśmy aż dwanaście okrągłych serwetek, dwa kwadratowe modele, obrus, zazdrostkę, taśmę z ptakami i chwytaki do garnków z motywem jabłoni. W numerze wyróżnia się serwetka śr. 42 cm z równomiernie rozplanowanymi wzorami oraz model śr. 44 cm o kontrastowym połączeniu lekkiej rozety ze zwartymi splotami ananasa. Za to w dwóch serwetkach (śr. 52 i 42 cm) w siatkę mistrzowsko wpleciesz motywy florystyczne. Ale to nie wszystko! Jest też cudo śr. 56 cm, które, choć zaczniesz je przerabiać filigranową gwiazdką, to już po chwili okaże się, że robisz wyraziste ananasy i rozłożyste wachlarze. Jest też kwadratowa serwetka z rozetek łączonych jak w patchworku. Korzystając z naszych wykresów, wzorem siatki zrobisz obrus (86 × 126 cm) w geometryczne ornamenty, rustykalną zazdrostkę i taśmę z ptakami. Cóż, zostaje tylko usiąść wygodnie, zamiast telewizora włączyć muzykę i szydełkować!
6,50 zł
Anna Robótki 4/2020
Dostępne
Różnej wielkości robótki, które wyszydełkujesz niezależnie od ilości wolnego czasu. Najwięcej pracy wymaga obrus o śr. 52 cm, zwłaszcza jeśli zrobisz wszystkie zaplanowane w nim słupki. Równie mile wypełnisz czas, szydełkując okrągłe serwetki, np. tę z gwiazdą w centrum i wachlarzami na obrzeżach (śr. 40 cm) lub z kwiatem otoczonym ananasami zrobionymi z grup pięciu przerabianych razem słupków (śr. 38 cm). A może wolisz kwadratowe serwetki we wzór siatki? Zdobią je nie tylko „wymalowane” słupkami kwiaty, ale i koronkowy brzeg. Każdą wolną minutę warto też poświęcić serwetce z węzłami Salomona. Te lekkie sploty cudnie równoważą tradycyjny wzór ananasów. Z mniejszych robótek proponujemy obrabianie filetem serwetek (ośmiokątnej lub w kształcie kwiatu) albo zrobienie kwadratowych lub okrągłych podkładek o śr. 12,5–18 cm. Ale uwaga, jest jeszcze mniejsza opcja: cztery pierścienie do świec (śr. 11–14 cm). A jeśli lubisz łączyć małe w duże, skuś się na patchworkowy bieżnik.
6,50 zł
Anna Robótki 1/2020
Dostępne
Jeszcze zima się nie dopełniła, a tu – patrzcie! – ukwiecony numer. Zaczynamy ostrożnie serwetką z gwiazdą w środku i promieniście rozchodzącymi się gałązkami – ciekawe połączenie oczek łańcuszka i słupków. Kolejne modele to: serwetka z wyszydełkowanymi na siatkowym tle listkami, siateczkowa naszywka na poduszkę z motywem kwiatu lilii, wielokątna serwetka z przebiśniegami oraz prostokątna ozdoba z kwiatkiem. Mamy też dwie serwetki, które mimo niewielkich rozmiarów wymagają kunsztu: obie są kwadratowe, obie mają rozetę w środku, różnie jednak meandruje w nich przebieg linii.  Zwróćcie uwagę również na małe cudeńko: okrągłą serwetkę z doczepionym wianuszkiem rozet (lub kwiatków, jak kto woli). Oprócz tego są m.in. różowe serwetki z ciekawym obramowaniem oraz trzy białe ozdoby wymagające nie lada precyzji. Numer zamyka kwadratowa serwetka z kwiatami na rogach i florystycznymi esami-floresami.
6,50 zł
Anna Robótki 6/2019
Dostępne
Filigranowe wzory, eleganckie siatki i zachwycające sploty – robótki w tym numerze naprawdę warte są uwagi. Najwięcej cierpliwości wymagają duże serwety: z tuzinem kwiatów, które otaczają trzynasty pąk (56 cm śr.); w zygzaki i szlaczki (54 cm śr.); z wachlarzami, pajączkami i centralnie ułożoną rozetą (39 cm śr.) oraz siatkowa w romby, którą tworzą połączone kwadraty (66 × 66 cm). Dużo satysfakcji przyniesie wam przerobienie dwóch ażurowych serwetek, jednej z finezyjnym brzegiem, a drugiej z ogników ułożonych w kręgu. Mamy też schematy do trzech koronek, którymi możecie ozdobić chusteczki, nadając im romantyczny styl. A na dokładkę zróbcie podłużną serwetkę z esami-floresami nawiązującymi do minionych wieków (40 × 62 cm). Ze świątecznych ozdób proponujemy zaś trzy czworokątne serwetki przerabiane techniką siatki, z motywem gwiazdy. Jedną z nich zdobi pas małych pajączków i obramowanie z wachlarzami.
6,50 zł