Hobby Extra

Hobby Extra 4/2020
Dostępne
Najwięcej emocji związanych ze świętami – i to nie tylko u dzieci – wynika z długiego oczekiwania: na pierniczki, na rodzinną kolację, na choinkę, na prezenty. Aby wykorzystać tę energię, podsuńcie dzieciom pomysły na przygotowanie papierowych dekoracji. Kolorowe obrazki, które znalazły się w tym numerze, swobodnie nawiązują do świątecznych symboli. Mamy but z prezentami, bałwanki przebrane za Trzech Króli, choinki z ozdobami, pęk jemioły i kilku szalonych mikołajów. Oprócz obrazków znajdziecie też wycinanki: wieloelementową szopkę, choinki i bombki z małymi gwiazdkami, z tym że ozdoby te wymagają precyzyjnego operowania nożykiem. Z łatwiejszych wycinanek, odpowiedniejszych dla młodszych dzieci, będą harmonijki z łosi. Jako zawieszki na choinkę dzieci mogą przygotować nasze mikołaje i bałwanki, choć koniki na patyku, jeśli będą dwustronne, również nadadzą się na bożonarodzeniowe drzewko.
7,90 zł
Hobby Extra 3/2020
Dostępne
Pokaż dziecku kolorowy świat obrazków z papieru i zachęć je do robienia jesiennych ozdób. Tylko na tym skorzystasz. Niektóre dekoracje okienne zainspirują was do snucia opowieści o przygodach liściastych stworków lub buszujących w liściach wiewiórkach albo myszce – zależnie od tego, czyj wizerunek przykleicie do okna. Inne ozdoby posłużą jako wsparcie w nauce. Wiewiórki zachęcą do matematyki, bo liczyć nauczyły się na łańcuchach z żołędzi. Z przyrody lepszy będzie jeż, pierwszy grzybiarz w bajkowym świecie. Z kolei w przełamywaniu ograniczeń prym wiedzie kruk, miłośnik skoków na spadochronie z liści. Najlepszymi korepetytorami są jednak sowy. Gdy dziecko zada im pytanie, potem poczyta trochę o temacie, który je interesuje, to rano prawdopodobnie obudzi się z gotową odpowiedzią w głowie. A co z zabawą, ze śmiechem i tańcem? Na te okoliczności zróbcie halloweenowe dekoracje: trzech przebierańców na dyni, ducha w kapeluszu i kruka, tym razem wielkiego czarownika.
7,90 zł
Hobby Extra 2/2020
Dostępne
Kolorowy papier, nożyczki, klej i pisaki, no może jeszcze nitka, rafia i sztrasy – tyle trzeba, aby zrobić papierowe dekoracje na szybę. Oczywiście przyda się jeszcze fajny pomysł, najlepiej ze wzorami do skopiowania w skali 1:1 wraz z dokładnym opisem wykonania ozdób. Wszystko to znajdziecie w „Hobby Extra”, bo w tym numerze puściliśmy wodze fantazji. Witamy was wesołym szczeniakiem, pszczółką z kwiatkiem i ptaszkami w nowym domku. Później zapraszamy na audiencję u królowej i króla Myszylandii zakończoną żyrafim pokazem skakania na skakance lub łowieniem ryb z marynarzem i kocurem pospołu. Do wycięcia mamy jeszcze pszczoły, które zbierając nektar na miód, zapylają kwiaty, oraz kucharza i niedźwiadka cierpliwie czekających na efekt pracy zapylaczy. Oprócz tego są biedronki, łańcuch motyli, wieniec z ważkami i kaktus, który zakwitł radosnymi kwiatkami.
7,90 zł
Hobby Extra 1/2020
Dostępne
Jak umilić sobie i dziecku oczekiwanie na wiosnę? Najlepiej kreatywną zabawą. W numerze znajdziecie arkusze z motywami w skali 1:1 do skopiowania na brystol lub kolorowy papier, a także opisy wykonania oraz zdjęcia gotowych ozdób. Obok obrazków z wielkanocnymi lub wiosennymi motywami (np. z kurą, zającem, kaczką, kurczaczkami, koszem z kwiatami czy kretami) opisujemy sposób wykonania pajacyka biedronki z ruchomymi elementami, ozdób nanizanych na nitkę lub naklejonych na tasiemkę oraz harmonijkowo wyciętych owieczek z ruchomymi nogami. Do zabawy oprócz papieru, nożyczek, kleju, pisaków i kredek przydadzą się: piórka, sznureczki, tasiemki, włóczka, guziki, koraliki i kalka do kopiowania.
7,90 zł
Hobby Extra 4/2019
Dostępne
Nie tylko choinka może być przystrojona z okazji Bożego Narodzenia. Świetnie nadają się do tego również okna, meble i ściany, bo można je udekorować kolorowymi obrazkami z papieru lub wycinankami. Skąd wziąć pomysły? Z tego numeru oczywiście! Oprócz bałwanków, aniołków, mikołajów i reniferów – bez których świątecznym dekoracjom brakowałoby odpowiedniego kontekstu – w zeszycie znajdziecie m.in.: konika na biegunach; skrzata, który zawisł na sznurku, chcąc dostać się do prezentów w skarpetach; choinki, w tym model, któremu żadna myszka się nie oprze; trzech krasnali (z listem, nadgryzionym pierniczkiem i… śnieżnym płatkiem na nosie) oraz ciasteczkowe ludki (na huśtawce lub jako kolędnicy). Oprócz tego mamy wieniec z drutu i z ponaklejanymi gwiazdkami oraz bombki ozdobione wyciętymi serwetkami. A jeśli komuś marzy się wycinanka, na arkuszach znajdziecie wzory szopki betlejemski, archanioła grającego na trąbce oraz kościoła wśród ośnieżonych świerków.
7,50 zł
Hobby Extra 3/2019
Dostępne
W numerze znajdziecie pomysły na obrazki wycinane z kolorowego brystolu, arkusze ze wzorami motywów w skali 1:1, opisy wykonania ozdób oraz zdjęcia, które dodatkowo służą jako wskazówka, jak sklejać i kolorować motywy. Z taką pomocą dzieci bez problemu zrobią jeża, najpierw z taczką pełną jesiennych zbiorów, później smażącego z nich marmoladę; dynie duże i małe; muchomory i malutkie latawce. Do wycięcia jest również strach na wróble, ptaki, wieniec z owoców dzikiej róży i skrzaty. Oprócz tego jest krowa, kilka myszek, wiewiórka i kot. Wśród tej menażerii prym jednak wiodą sowy. Jedna jest głównym motywem obrazka z ramką, druga pracuje jako kominiarz, a dwie inne plotkują w najlepsze.
7,50 zł
Hobby Extra 2/2019
Dostępne
Zaczynamy planować lato! Czas spędzony na kopiowaniu wzorów, wycinaniu elementów i sklejaniu ich w obrazki do powieszenia w oknie pozwoli, i to nie tylko najmłodszym, zwizualizować wakacyjne marzenia. Do pełnego przygód pobytu na wsi mogą skłonić składne z harmonijki ptaszki, słowik śpiewający na taczce pełnej kwiatów, pszczoły latające wokół uli, myszka, która łapie motyle, lub chłopiec i dziewczynka, przed którymi łąki i pola nie mają tajemnic. Chęć pobytu nad jeziorem mogą sprowokować wakacyjne akcesoria, np. kapelusz i klapki, choć bardziej przekonujące będą trzy żaby siedzące na bananie. Do podróży bez planów zachęci przyczepa campingowa z małym grillem, a do snucia się po plaży i wylegiwania na słońcu – mewy, które przysiadły na falochronach, latarnia morska przypominająca tę w Gąskach oraz marynarz. A co z zagranicznymi podróżami? Ich planowanie będzie mniej stresujące po wycięciu tropikalnych owoców, sów na bezludnej wyspie albo żyrafy raczącej się lodami.
7,50 zł
Hobby Extra 1/2019
Dostępne
Z tego numeru zadowoleni będą i dorośli, i dzieci. Najmłodsi znajdą w nim mnóstwo wzorów do skopiowania, wycięcia i sklejenia, a starsi docenią każdą minutę, którą pociechy spędzą zajęte hobby. A będą miały, co robić! Do przygotowania są trzy wieńce z papieru: z motywami pszczółek, z zającem i z żonkilami. Jest też zawieszka w kształcie serca z ptaszkiem, wiszące pisanki, w których schowali się owieczka, zajączek i kurczaczek, oraz huśtawka z kwiatową dziewczynką. Znajdziecie też wzory papierowych łańcuchów z fiołkami lub ptaszkami oraz girlanda z piórkami. Na tym jednak nie koniec. Opisujemy też, jak wykonać m.in.: zająca lotnika, którego uniosły balony, domek z parą ptaszków, psa, kota i myszkę odpoczywających po zabawie, kwoki wysiadujące jajka i kota przysypiającego w gąszczu pachnących kwiatów.
7,50 zł
Hobby Extra 4/2018
Dostępne
Pierwszy do szukania prezentów jest szary kocur, który przyuważył mikołaja wyglądającego z kominka... no i jak tutaj zostawić coś słodkiego w podziękowaniu, skoro chętnych jest wielu? Ale może chatka z piernika zrobiona dla piernikowych ludzików ciekawie spoglądających z framugi okiennej wystarczy, by wszyscy byli zadowoleni? Całą sytuację obserwują zmarznięte ptaszki, które grzeją stópki na termoforze. Już tylko patrzeć, a w drzwiach pojawią się gwiazdy, a renifer przyciągnie na sankach choinkę, bo świeta tuż, tuż. Mnóstwo wspaniałych dekoracji czeka na Was w tym numerze, wszystkie rozrysowaliśmy w skali 1:1 na dużym arkuszu.
7,50 zł
Hobby Extra 3/2018
Dostępne
Rozwijajmy ciekawość dzieci niezależnie od tego, czy pytają o zwierzęta, rośliny, czy postaci z bajek. Świetnie nadaje sie do tego moment, gdy dzieci wycinają elementy z szablonu i sklejają z nich ozdoby na okno, bo wówczas rodzi się tyle pytań! W tym numerze tematem obrazków jest jesień. Dzieci do zabawy potrzebują nożyczek, kleju, kolorowego papieru, pisaków i kredek. Dorośli powinni zaś zadbać o wiedzę merytoryczną. Przy wiewiórce może paść przecież pytanie, co te gryzonie jedzą. Odpowiadamy: orzechy i nasiona, małe pająki i podsuszone na słońcu grzyby. Jeśli dzieci zapytają, jak robaczki wchodzą do jabłek, odpowiadamy: wiosną owady składają w kwiatku jajeczka, powstaje z nich robaczek, który rośnie w środku owocu. Łatwizna. Są jednak trudniejsze pytania: o czym rozmawiają wrony na płocie, jak brzmi muzyka jeży i co łączy latawca ze strachem na wróble. My, niestety, nie znamy odpowiedzi…
7,50 zł
Hobby Extra 2/2018
Dostępne
Jak jednocześnie pobudzić u dziecka wyobraźnię, rozwinąć jego zdolności manualne i wyćwiczyć cierpliwość? Odpowiedź jest prosta: zachęcając do wykonywania ozdób i zabawek z papieru. Zginając papier jak w origami oraz nacinając go i sklejając w umiejętny sposób, dzieci samodzielnie mogą stworzyć swój bajkowy świat: rodzinę lisków, sowy czy ogromnego wycieczkowca. Własnoręcznie zrobiony samolot może wygrać podwórkowe zawody, pociąg – przewieźć tony słodyczy z jednego pokoju do drugiego, a księżniczka i rycerz opowiedzieć przygody z kraju zza siedmiu mórz. Będzie to tym łatwiejsze, że do każdego modelu przygotowaliśmy szczegółowy opis jego wykonania, schematy ilustrujące sposób zaginania papieru oraz wzory potrzebnych elementów do skopiowania. Przy każdej zabawce oznaczono też stopień trudności, dzięki czemu łatwiej ocenić, który model dziecko będzie w stanie wykonać samodzielnie.
6,99 zł
Hobby Extra 1/2018
Dostępne
Najnowszy numer „Hobby Extra” zawiera pomysły na ozdoby, które dzieci mogą wykonać z papieru. Oprócz zdjęć zamieszczono dokładne opisy wykonania każdej dekoracji oraz arkusze ze wzorami do skopiowania. Dzięki temu dzieci mogą samodzielnie wykonać przyklejane na okno ozdoby, zawieszane girlandy oraz zawieszki na gałązki. Każdy model jest inny. Są biedronki, zajączki, ptaszki, elf, drzewo, konewka z kwiatami, koty, kury i owieczki itp.
7,50 zł
Hobby Extra 4/2017
Dostępne
Lampion z tańczącymi gwiazdkami, ażurowe bombki, zawieszki na choinkę i przestrzenne ozdoby do dekoracji pokoju, piernikowe ludziki z brystolu, filigranowe stroiki, harmonijka z rozbawionych bałwanków lub choinek, pudełko na prezent przystrojone zimowym motywem, karmnik z papieru... oraz inne świąteczne i zimowe motywy czekają na Was w tym numerze HobbyExtra. Wzory potrzebne do wykonania modeli przygotowano w skali 1:1 i umieszczono na arkuszach wpiętych w środek czasopisma.
7,50 zł
Hobby Extra 3/2017
Dostępne
Przyjaciele z lasu zapraszają w odwiedziny! Ty dziewczynko, i ty chłopczyku przebierzcie się za muchomorki, weźcie ze sobą prezenty zapakowane w torebeczki myszki i na leśnej polanie przyszykujcie przyjęcie. Na pewo zajrzą jeż i lis, które beztrosko rozsypują liście, pojawią się wiewiewiórki  (wycinamy je od razu parami), sarenka, sowy i duszki. Tylko strach na wróble dzielnie pilnuje pola przed dożynkami, ale jemu towarzyszy skrzat.
7,50 zł
Hobby Extra 2/2017
Dostępne
Jak zrobić dekoracje muffinek na przyjęcie? Jak szybko stać się armatorem katamaranu? Czy rybki z rafy koralowej mogą zamieszkać w M3? Czy tygrys i lew polubią się z liskiem i pawiami? Na te i inne pytania szybko znajdziecie odpowiedzi, składając zabawki z papieru. Część z nich to łatwe origami z rysunkowymi instrukcjami składania, na inne modele wystarczy złożyć papier w harmonijkę, a z kartonu wyciąć dodatkowe części.
6,99 zł
Hobby Extra 1/2017
Dostępne
Zajączek już pomyślał o walentynce dla ukochanej, zobacz, co przygotował. Inni też mają co robić: pani Zajączkowa wiezie pisanki i kurczaka, rodzina gąsek wybrała się z wizytą do sąsiadki, elf podlewa kwiatki w doniczkach, a motyle podziwiają tulipana. Tylko kurczaki są niesforne i broją, a jeden to nawet uciekł z kurnika i schował się w torbie! Jeśłi chcesz, by te śliczne dekoracje ozdabiały twórj pokój, przedszkole czy żłobek wystarczy sięgnąć po gazetę i zrobić je samemu. Będzie dużo frajdy ze wspólnej zabawy.
7,50 zł
Hobby Extra 4/2016
Dostępne
Śnieżna zima to marzenie każdego przedszkolaka! Nawet jeśli w tym roku nie zdąży się pojawić przed Gwiazdką, to u nas na pewno ptaszki będą mieszkać w ośnieżonym domu, bałwanki z przestrzennej bibuły będą dumnie witać gości, a św. Mikołaj wpadnie z wizytą, zjeżdżając wprost z ciasteczkowej chmurki na zieloną choinkę. Tuż obok będą stały łyżwy przygotowane do pierwszej wyprawy na lodowisko, a z okna można podziwiać renifera zjeżdżającego na sankach z górki na pazurki. Jeszcze tylko przygotujemy zawieszki na choinkę, kilka upominków dla kolegów i rodziny i już będziemy cieszyć się świętami razem z rodzinką pingwinów i zakochanymi łosiami.
6,90 zł
Hobby Extra 3/2016
Dostępne
Ciekawskie kruki, dynie jako girlandy, deszczowe panienki i dzieci puszczające latawce - jesienią jest na co popatrzeć, bo na oknach i ścianach zagoszczą piękne obrazki z papieru. Możecie też przygotować harmonijkę z jeży do ustawienia na biurku, witraż i wieniec na dożynki, a na Halloween kolorowe sowy czy myszkę na dyniowym lampionie. Mobilna dekoracja z liści wyciętych ze starej gazety, świecznik otoczony grzybkami albo wysokogórskie klimaty (czyli koziołek z szarotką i serduszkiem) to nasze pomysły na to, by nikomu nie nudziło się, gdzy za oknem będzie plucha.
6,90 zł