Moje Atelier

Moje Atelier 2/2016
Ostatnie sztuki w magazynie
Oto długo wyczekiwany przez naszych czytelników, drugi w tym roku zeszyt czasopisma Moje Atelier. Tym razem będziemy rysować wodę, kwiaty, zwierzęta, jacht na morzu, a także pejzaże ołówkiem, kredkami ołówkowymi, kredkami akwarelowymi, tuszem, grafitem, pastelami – przed wami bogactwo rozmaitych technik. Do dyspozycji macie, oprócz wielu rodzajów papieru dla artystów, zawarte na stronach czasopisma dokładne wskazówki rysowania i uzyskiwania poszczególnych efektów.
7,90 zł
Moje Atelier 1/2016
Dostępne
Kolejny, bardzo interesujący zeszyt w serii kursów rysunku: najnowsze Moje Atelier! Poprowadzi was od początku, od rysowania kształtów podstawowych poprzez rozrysowywanie obiektów, przez zagadnienia głębi i perspektywy, od linii do bryły, a zatem tu włączymy widzenie przestrzenne, i dalej po rysowanie pejzaży oraz obiektów architektonicznych z uwzględnieniem najważniejszych zasad kompozycji. Rysowanie jest podstawą wszelkiej działalności artystycznej! Udowodnimy wam, ze rysować może każdy, że wy możecie rysować, i to z dużym powodzeniem!
7,90 zł
Moje Atelier 4/2015
Dostępne
Miłośników rysowania zbliżająca się zima zbytnio nie martwi. Długie zimowe wieczory spędzane w domu mogą wykorzystać w ulubiony sposób: rysując i rozwijając swój talent. „Moje Atelier” będzie tu dużą pomocą. W tym wydaniu zajmiemy się motywami zimowymi: będziemy krok po kroku rysować pejzaż z bałwanem i wilka w gęstym, zimowym futrze. Będą też motywy ponadczasowe i zawsze aktualne: martwa natura i kwiaty. Poświęcimy też trochę miejsca secesji i typowym dla niej zdobieniom, a chętni będą mogli spróbować swoich sił i, naśladując styl Alfonsa Muchy, stworzyć portret pięknej kobiety w otoczeniu owoców i kwiatów. Ponadto przyjrzymy się z bliska zmarszczkom i fałdom tworzonym przez różnego rodzaju tkaniny, zmięty papier i folię: praktyczne wskazówki ułatwią Wam samodzielne przelewanie na papier marszczących się T-shirtów bądź obrusów, udrapowanych zasłon czy paczki chipsów. Dowiecie się, jak podkreślić gładkość rysowanego jedwabiu i jak odzwierciedlić odbijającą światło folię. Dzięki tej wiedzy Wasze rysunki staną się jeszcze bardziej realistyczne, a efekty Waszej pracy – bardziej satysfakcjonujące.
7,50 zł
Moje Atelier 3/2015
Dostępne
„Moje Atelier” łączy naukę z przyjemnością. Z jednej strony zdobywacie wiedzę i poznajecie nowe techniki, z drugiej – macie możliwość wypróbowania nabytej wiedzy w praktyce. A nic nie daje takiej satysfakcji, jak samodzielna twórczość i zadowolenie z efektów własnej pracy. Zamieszczone w „Moim Atelier” wskazówki oraz przejrzyste, bogato ilustrowane instrukcje ułatwią Wam osiągnięcie celu: umiejętne przelanie na papier wybranego motywu: kwiatów, zwierząt i malowniczego pejzażu. Poeksperymentujemy też ze stylem pop-art, projektując i rysując… buty! Puścimy wodze fantazji, tworząc abstrakcyjne wzory zentangle. Przyjrzymy się z bliska ludzkiej twarzy i zmianom, jakie rysuje na niej czas. Zajmiemy się też tematem przejrzystości w rysunku, tj. rysowaniem transparentnych obiektów, takich jak woda, bańki mydlane czy szkło.
7,50 zł
Moje Atelier 2/2015
Dostępne
W niniejszym wydaniu "Mojego Atelier" skupimy się, adekwatnie do pory roku, na wiosennych motywach, ale i wybiegniemy też trochę w przyszłość, przelewając na papier motywy, które już teraz nastroją nas na zbliżające się wielkimi krokami lato i wakacje. W sumie przygotowaliśmy dla Was 9 nowych projektów, które będziecie mogli samodzielnie odtworzyć w oparciu o szczegółowe opisy i liczne zdjęcia pomocnicze, obrazujące kolejne etapy powstawania obrazów. Znajdziecie wśród nich młode liski, piękny kwiat strelicji, biedronkę, pejzaż z wiatrakami, ulicznego muzyka w słonecznym Paryżu, przystań z kolorowymi łódkami i dziewczynkę w letnim kapeluszu. Będzie też coś dla miłośników martwej natury: apetyczne maliny i efektowne połączenie ołówka z kredkami – papryki na tle zlewu ze stali nierdzewnej. Sięgniemy po rozmaite przybory rysownicze (ołówki, kredki, kredki akwarelowe, węgiel, pisaki pędzelkowe, pastele suche), jak i po farby akwarelowe. Będziemy eksperymentować i łączyć różnorodne techniki.
7,50 zł
Moje Atelier 1/2015
Dostępne
Szykujemy się na nadejście wiosny! Przed Wami zeszyt pełen wiosennych inspiracji. Będą kwiaty, ogród japoński, barwny motyl, przechadzka po zielonym parku i słoneczna Italia… W niniejszym numerze przyjrzymy się z bliska poszczególnym kwiatom, przypomnimy sobie podstawowe zasady perspektywy (przydadzą się przy rysowaniu malowniczej, włoskiej uliczki!), poeksperymentujemy z tuszem. Ponadto sięgniemy po pastele, ołówki i kredki akwarelowe, kredki ołówkowe, węgiel i cienkopis. Jednym słowem, będziecie mieli okazję do wypróbowania różnorodnych technik i wykorzystania ich do stworzenia wielu ciekawych dzieł.
7,50 zł
Moje Atelier 3/2014
Dostępne
Inspiracją do stworzenia przedstawionych w niniejszym zeszycie obrazów było piękno otaczającej nas natury. Znajdują się wśród nich również obrazy o tematyce jesiennej: pejzaż, miechunki, słoneczniki. A może zechcecie wprowadzić do Waszego mieszkania namiastkę lasu – za sprawą pięknych motywów z jeleniem bądź dzięciołem? Albo uatrakcyjnić wystrój mieszkania oryginalną, abstrakcyjną kompozycją lub pełnym ciepła motywem dziecięcych stópek? Przekartkujcie zeszyt, a z pewnością znajdziecie coś dla siebie! Większość obrazów malujemy farbami akrylowymi, choć będziecie mieli też okazję, by sięgnąć po farby olejne, a mała szkółka rysowania przybliży Wam technikę rysowania kredkami akwarelowymi i rozmywania ich wodą. Zabawimy się również w rysowanie pisakami fantazyjnych wzorów, które na pierwszy rzut oka wydają się wyjątkowo skomplikowane, a w rzeczywistości wymagają jedynie przestrzegania kilku prostych wskazówek. Dowiecie się ponadto, w jaki sposób upodobnić malowane powierzchnie do drewna bądź kamienia, np. do drogocennego marmuru.
7,50 zł
Moje Atelier 1/2014
Dostępne
„Moje Atelier” uczy i inspiruje. W niniejszym numerze skupimy się na rysowaniu – ołówkiem, kredkami, tuszem, węglem i pastelami. Przyjrzymy się z bliska kotu i margerytce, przelejemy na papier urokliwy pejzaż i poczciwie wyglądającego osiołka. Studiując przedstawione w numerze przykłady, przekonacie się, że otaczający nas świat pełen jest inspiracji, a każdy temat na rysunek jest dobry: chociażby para schodzonych butów, czy para eleganckich szpilek. Dowiecie się też, w jaki sposób uczynić nieruchomy obraz dynamicznym, i ekspresyjnym, w jaki sposób wyrazić na papierze ruch – projekt przedstawiający uchwyconą w tańcu parę pozwoli Wam krok po kroku przećwiczyć zdobytą wiedzę.
7,50 zł
Moje Atelier 3/2013
Dostępne
Rysowanie jest nie tylko sztuką, ale i fascynującą przygodą. Wielu z nas oddawało się temu przyjemnemu hobby, rysunki często jednak trafiały do szuflady. A szkoda, ponieważ każdy z nas posiada przynajmniej odrobinę talentu i wystarczy niewielka pomoc, aby talent ten mógł się rozwijać. Mamy nadzieję, że taką właśnie pomocą będzie dla Was niniejsze „Moje Atelier”. Znajdziecie w nim wzięte z natury motywy kwiatów, zwierząt i krajobrazów oraz ćwiczenia, dzięki którym nauczycie się szkicować podstawowe kształty, rysować krok po kroku, a także łączyć kolory i operować światłocieniem.
6,90 zł
Moje Atelier 1/2013
Ostatnie sztuki w magazynie
Już w sprzedaży pierwszy w tym roku numer Mojego Atelier poświęcony technice malowania farbami płynącymi. Gdy bowiem mocno rozwodnimy farby akrylowe, one się rozlewają, dzięki czemu powstają niezamierzone efekty, a my możemy tworzyć obrazy wyjątkowe i niepowtarzalne. Jest też szkółka malowania, która krok po kroku ułatwi Wam samodzielne namalowanie obrazu. Do dzieła zatem!
6,90 zł
Moje Atelier 4/2012
Dostępne
Najnowszy, inspirowany zimowymi krajobrazami zeszyt Mojego Atelier. W numerze sześć projektów do samodzielnego odtworzenia: niedźwiadek, zimowy pejzaż, mandarynki, baldachy w szadzi, świeca oraz jeleń. Będziecie rysować kredkami woskowo-akwarelowymi, ołówkiem i suchymi pastelami. Liczne zdjęcia, szkice pomocnicze i rady profesjonalisty pozwolą Wam stworzyć samodzielnie małe dzieło sztuki.
6,90 zł
Moje Atelier 3/2012
Dostępne
Malowanie od podstaw? To naprawdę nic trudnego! Wystarczy odrobina chęci …i odpowiedni materiał pomocniczy! Niniejsze wydanie „Mojego Atelier” to doskonałe połączenie teorii z praktyką, które nawet początkującym pozwoli osiągnąć sukcesy artystyczne. W numerze znajdziecie podstawowe informacje o niezbędnych materiałach, objaśnienia kluczowych zagadnień, profesjonalne porady i wskazówki, jak i propozycje projektów do samodzielnego odtworzenia. Projekty, opatrzone starannie opracowanymi opisami wykonania i zdjęciami obrazującymi kolejne etapy tworzenia, dają możliwość wypróbowania i utrwalenia nowo zdobytej wiedzy. Różnorodność technik (farby akrylowe, farby akrylowe w połączeniu z pastelami, akwarele, kompozycja wzbogacona o elementy kolażu) i bogata tematyka (łąki, pola, wzgórza, morze, afrykańska sawanna, toskański pejzaż, latarnia morka, żaglówki) zadowolą nawet najbardziej wymagających Czytelników. „Moje Atelier” to doskonała pozycja zarówno dla tych, którym do tej pory brakowało wiary we własne umiejętności, jak i dla tych, którzy pragną pogłębiać wiedzę i rozwijać swój talent.
6,90 zł
Moje Atelier 2/2012
Ostatnie sztuki w magazynie
Przed Wami numer w pełni poświęcony malowaniu kwiatów. Oprócz 9 starannie opracowanych projektów (róże, maki, piwonie, irys, mieczyki, gerbery, magnolie), znajdziecie w nim również praktyczne wskazówki i opisy technik malarskich. Gotowe do skopiowania motywy, szczegółowe instrukcje i zdjęcia obrazujące kolejne etapy tworzenia obrazów pomogą Wam w wykonaniu samodzielnych dzieł. Możecie wybierać spośród obrazów malowanych akwarelami i farbami akrylowymi. Nie zabraknie też ciekawych kompozycji z wykorzystaniem pasty strukturalnej. Każdy obraz utrzymany jest w innym stylu i w innej kolorystyce. Słowem, każdy miłośnik kwiatów i każdy malarz hobbysta znajdzie tu coś w sam raz dla siebie!
6,90 zł
Moje Atelier 3/2011
Ostatnie sztuki w magazynie
Należycie do osób wrażliwych na sztukę i kochających naturę? Korci Was, by sięgnąć po ołówek lub kredkę i samodzielnie przelać na papier intrygujący Was obraz, ale brakuje Wam wiary we własne umiejętności? Koniecznie zajrzyjcie do niniejszego wydania Mojego Atelier! Znajdziecie w nim 6 nowych projektów poświęconych zwierzętom, kwiatom i martwej naturze. Barwne fotografie i wykonane na ich podstawie szkice wsparte fachowymi komentarzami wprowadzą Was w temat, a szczegółowe instrukcje i zdjęcia obrazujące kolejne etapy pracy nad rysunkiem krok po kroku poprowadzą do sukcesu. Będziecie pozytywnie zaskoczeni osiągniętymi przez Was efektami!
6,90 zł