Hobby

Hobby 4/2020
Dostępne
Jak zająć dziecko kreatywnym hobby i jeszcze zyskać na tym fajne dekoracje na Boże Narodzenie? Najlepiej czasopismem z pomysłami, wzorami i opisami wykonania świątecznych ozdób. W tym numerze wybór ozdób jest ogromny. Z papierowych obrazków rozczuli cię, to pewne, renifer w ogromnym bucie, wzruszy anioł i mikołaj z gwiazdą, a rozbawią bałwanki i myszka na sankach. Ale to nie wszystko, bo dzieci, robiąc ozdoby, mogą nawet nieco cię odciążyć. Na przykład sklejony przez dzieci papierowy wieniec powieś na drzwiach wejściowych – wszyscy będą z niego dumni; renifera z sakiewkami na słodkości użyj do adwentowej zabawy, lampionami w kształcie bałwanków stwórz świąteczny nastrój, a w ozdobne pudełka z bałwanami włóż prezenty. Również ozdoby na choinkę – papierowe gwiazdy i gwiazdy z reniferami – nie powinny się zmarnować. Zaproponuj też dzieciom zrobienie szopki betlejemskiej, tym młodszym – sklejanej z papieru, a starszym – ułożonej z figurek lub misternie wycinanej nożykiem. Format: 210 × 280 cm Liczba stron: 32 + arkusze ze wzorami
7,99 zł
Hobby 3/2020
Dostępne
Najmłodsze dzieci mają problem ze rozumieniem upływu czasu i znaczenia zmienności przyrody. Ponieważ najlepszą okazją, aby im to wytłumaczyć, jest zabawa, każdy nowy sezon witamy numerem z odpowiednimi dekoracjami. Czas na jesień. Poznawanie czasu zacznij od ozdobienia zegara, który posłuży też do nauki czytania godzin. Potem zróbcie róg obfitości – symbol jesiennych zbiorów. Niech dzieci skleją drzewo, które gubi liście, wiewiórkę chowającą na zimę orzeszki, ptaszki na gałęzi, które ustalają trasę lotu do ciepłych krajów, albo jeże otoczone ramką ozdobioną owocami, grzybami i liśćmi. Bo każdy z tych motywów jest dobrym pretekstem do opowieści o przyrodzie i jej prawach. A gdy dziecko zapyta o Halloween, nie udawaj, że takiego święta nie ma. Nie musisz go obchodzić, aby o nim opowiedzieć np. przy sklejaniu nietoperzy z piórek, czarownic na glinianych doniczkach czy domu z duchami albo dyni z papieru. A potem, dla relaksu, splećcie bransoletki. Szkółka jest na końcu numeru.
7,99 zł
Hobby 2/2020
Dostępne
Tego numeru z papierowymi ozdobami dzieci nie mogą przegapić! Biedronka i pszczółka ślą im powitanie, a na egzotyczny urlop zapraszają kocury, żyrafa i zebra. Ale to nie wszystko! Szalone party organizują kocięta, oferując swoją podobiznę do naklejenia m.in. na zaproszeniach, winietkach, pierścieniach do serwetek, talerzykach, a nawet na świeczniku – aby tylko nikt nie poparzył sobie łapek! Z papieru można wyciąć obrazek z łódką, rybką i mewą oraz marynarza – wszystkie wzory są na arkuszach w skali 1:1. Lato z „Hobby” to jednak znacznie więcej! To biedronki, truskawki i cytryny do przyklejenia na szybę. To wieczory przy świecach, których pilnują żabki. To zabawka „Łakome gąski”. To wianuszek z kwiatów, na których przysiadły pszczoły bez żądeł, i wreszcie – łąka na kartce zdobionej quillingiem (szczegóły w szkółce). Zapraszamy!
7,99 zł
Hobby 1/2020
Dostępne
Natura daje nam zielone światło, więc szykujmy się do wiosny! Zaczynamy ozdobami z papieru, które można przykleić do szyby. Mamy kolorowe motyle, ślimaki wśród kwiatów, biedronkę i pszczółkę, słonika, a nawet psa z łatą na oku. Najwięcej uroku, jak nam się wydaje, ma gąsieniczka, która bardzo pragnie już być motylem. Jest słoneczko, domek z ptaszkiem oraz latające jak torpedy kury (robi się je z patyczków po lodach). Na święta Wielkanocne przygotujcie z kolei girlandy z wyciętych z brystolu jajek, proporczyków i zajęcy albo łańcuchy z nanizanych na nitkę ptaszków, kwiatków, jajek i zajęcy. Warto zrobić też szalone pisklaki w skorupkach, bo rozbawią każdego, kto tylko na nie spojrzy. Wielu może się spodobać owieczka z dzwonkami albo rząd kolorowych zajęcy z pomponami zamiast nosów. A na końcu wytnijcie na szczęście konika i naklejcie go na wieniec z papierowych kwiatów.
8,90 zł
Hobby 4/2019
Dostępne
My się zimy nie boimy, a wręcz przeciwnie - już za nią tęsknimy! Bałwanki, zwierzątka i bajkowe postaci bawią się na śniegu i zapraszają cię do siebie. Nie ma to jak ruch na świeżym, mroźnym powietrzu! Mikołaje ciekawie spoglądają przez szybę okienną na przechodniów i bałwanki uprawiające zimowe sporty. Wśród figurek znajdziecie też renifery, choinki i kolorowe gwiazdy, bez których święta Bożego Narodzenia byłyby smutne. Aniołek (wygląda zupełnie jak sąsiadka Kasia, z tymi blond kitkami) zerka z wianuszka otoczonego gwiazdami, czy mikołaj już przyniósł prezenty. Wszystkie dekoracje wykonasz z kolorowego papieru, pomponów z włóczki lub malując palcem. Wzory z numeru są pokazane w czyteleny sposób, w skali 1:1, na arkuszu w środku gazety.
7,99 zł
Hobby 3/2019
Dostępne
Jesienią lżej się robi na duszy, gdy w oknie wisi wycięty i sklejony przez dzieci (i nie tylko!) zaczarowany las z jednorożcem. Innych może rozbawić wiewiórka w wieńcu z liści, borsuki i lis z latarniami, kasztanowy ludzik z latawcem, kruki na drzewie lub strach na wróble pośród dyń. Różne są gusta, więc w numerze znajdziecie też kolorowe wieńce z wszelkimi darami jesieni, śpiące w liściach myszki oraz łańcuchy z liści, dyń lub muchomorów. A jeśli ozdoby te nie poprawią wam humoru (co, bądźmy szczerzy, jest wątpliwe) skorzystajcie z mocy sów wyklejanych sztrasami albo – jako zapowiedź weekendowej wycieczki do lasu – dzika z koszem pełnym kasztanów, żołędzi i muchomorów. W numerze znajdziecie też kilka motywów, które są idealne na Halloween: niesforną czarownicę z lizakiem oraz łańcuchy z gackiem, dyniami i duchem.
7,99 zł
Hobby 2/2019
Dostępne
Czym zająć dzieci, aby mieć choć chwilę na planowanie wakacji? Najlepiej wycinaniem, rysowaniem i klejeniem papierowych ozdób, które później można przykleić do szyby lub do mebli. Ten numer, co tym skuteczniej zajmie najmłodszych, w całości poświęcony jest wakacjom: morzu (plaża, pływacy, parawany, para wygrzewająca stopy), spędzaniu czasu na łonie natury (ważki do przyklejenia na abażur, wieniec z kwiatów, kwiaty w wazonach, ptaszki), spędzaniu wolnego czasu (lot balonem, cztery zaprzyjaźnione ptaszki), imprezom (lampiony, girlanda z kolorowymi napojami i babeczki jako bileciki na stół). Oprócz tego w numerze znalazły się opisy wykonania nieco trudniejszych akcesoriów, np.: tablicy do planowania zajęć, tablicy magnetycznej na zdjęcia i pocztówki oraz ozdobnego pudełka na pamiątki z podróży.
7,99 zł
Hobby 1/2019
Dostępne
Wiosenny numer wypełniony jest pomysłami na papierowe ozdoby przedstawiające owieczki, ptaszki, kwiatki, kurczaczki i zające, ale są i motylki, pisanki, biedronka i pszczółka. Pokazujemy też, jak skleić syreny z morskich głębin, które poczuły pierwsze promienie ciepłego słońca, oraz wiosenne duszki. Niemal wszystkich naszych bohaterów wycina się z brystolu, a dekoruje kolorowym papierem, kredkami i pisakami. Czasami nasze postaci chcą, aby ozdobić je bibułą, piórkiem, koralikiem, koronką, wstążeczką, dzwoneczkiem lub guzikiem. Nie mamy powodów, aby odmówić im tej przyjemności. Pewne króliki zażyczyły sobie nawet, aby owinąć je materiałem, i to życzenie też spełniliśmy. Wiemy, że ozdoby wycinane z papieru to domena najmłodszych, ale podobno, jeśli dorośli ładnie poproszą, niektóre dzieci pozwalają przyłączyć się do zabawy… Serdecznie do tego namawiamy.
7,99 zł
Hobby 4/2018
Dostępne
W te święta nie może niczego zabraknąć, dlatego przygotowaliśmy zeszyt pełen aniołków, mikołajów, reniferów. Będą wspaniałą ozdobą stołu świątecznego, zrobicie z nich stroiki, przygotujecie zawieszki na choinkę, ozdobicie gwiazdami okna, a także rozświetlą adwentowy mrok, bo wiele z proponowanych pomysłów można wykorzystać jako lampiony. No i gratka dla tych, którzy chcą ładnie zapakować prezenty: nasze pomysły sprawią, że obdarowany wcale nie będzie chciał rozpakowywać swojego upominku, bo jest tak ładnie zapakowany.W numerze wzory do modeli w skali 1:1, rozrysowane osobno na 16 kartkach, więc łatwo je skopiować.
8,50 zł
Hobby 3/2018
Dostępne
„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…”, no właśnie, a ten numer jest dla tych, którzy mają hopla na punkcie własnoręcznego wykonywania jesiennych ozdób. Znalazły się tu kapturki na jajka sklejane z filcu, aby śniadanie nie stygło za szybko; lampion z brystolu, aby rozświetlić mrok jesiennych wieczorów; zawieszki z bibuły lub z pasków do quillingu, aby wokół było kolorowo; kartki z papieru, dla urodzonych, gdy spadały liście. Do tego są jeszcze obrazki z materiału do ozdoby, breloczki z papieru korkowego, dynia z grubej tektury, skrzaty z drewna i mchu, krasnale z płyty piankowej, wypchany lisek uszyty z weluru… i wiele, wiele innych dekoracji. Z takimi ozdobami w domu od razu zrobi się weselej.
7,99 zł
Hobby 2/2018
Dostępne
„Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…”, no właśnie, a ten numer jest dla tych, którzy mają hopla na punkcie własnoręcznego wykonywania jesiennych ozdób. Znalazły się tu kapturki na jajka sklejane z filcu, aby śniadanie nie stygło za szybko; lampion z brystolu, aby rozświetlić mrok jesiennych wieczorów; zawieszki z bibuły lub z pasków do quillingu, aby wokół było kolorowo; kartki z papieru, dla urodzonych, gdy spadały liście. Do tego są jeszcze obrazki z materiału do ozdoby, breloczki z papieru korkowego, dynia z grubej tektury, skrzaty z drewna i mchu, krasnale z płyty piankowej, wypchany lisek uszyty z weluru… i wiele, wiele innych dekoracji. Z takimi ozdobami w domu od razu zrobi się weselej.
7,99 zł
Hobby 1/2018
Dostępne
Wielkanoc i wiosna to główne motywy dekoracji z papieru, których opisy znajdują się w najnowszym numerze „Hobby”. Dzięki wzorom, zdjęciom i dokładnym opisom dzieci samodzielnie mogą wykonać różnorodne kompozycje okienne, jak np.: owieczki, kurczaczki, zajączki, liski, sowy, kurki, biedronki, kwiatki. W numerze znalazły sie również zawieszki na okno oraz motylki na ścianę. Do wykonania niektórych modeli oprócz papieru potrzebne są m.in.: pisaki, kredki, cienkopisy, ruchome oczy, guziki, wstążeczki.
7,99 zł
Hobby 4/2017
Dostępne
Witamy w krainie bałwanków, choinek, mikołajów i gwiazdek. Wszystkie ozdoby świąteczne z tego numeru Hobby są łatwe do wykonania, trzeba na nie niewiele więcej niż kolorowy papier, ścinki tkanin czy restki włóczek. Wzory są tak przygotowane, by łatwo dało się je przerysować na papier śniadaniowy, a potem na właściwy papier. Śliczne dekoracje stołu, myszki w roli pudełeczek na pralinki, mikołaj z papierowego talerzyka, skrzaty z szyszek, aniołki jako lampiony czy najprostsze gwiazdy z papieru tęczowego - te wspaniałe ozdoby możecie zrobić sami w kilka chwil!
7,99 zł
Hobby 3/2017
Dostępne
Z papieru, foremek do muffinek, z kasztanów lub kukurydzy i bakłażana mogą powstać wesoełe figurki czy obrazki na ścianę, dekoracje okna, lampiony, a także wystrój na halloweenowe przyjęcie. Przywitaj jesień ludzikiem z cebul, obrazkiem z dziećmi, wszędobylskimi duszkami z tekturowych rolek. Czy to w przedszkolu czy w szkole lub twoim własnym pokoju - może być kolorowo i wesoło, tak że nie zauważysz jesiennej niepogody.
7,99 zł
Hobby 2/2017
Dostępne
Majówka, Dzień Matki, a potem Dzień Dziecka – na te wszystkie okazje trzeba być świetnie przygotowanym. Bukiet kwiatów, świerszcz żonglujący różami, subtelne kolibry, pergaminowy motyl i deser lodowy jako zaproszenie na party – to nasze majowe przeboje. A że czerwiec zbliża się wielkimi krokami, to i rybak trzymający się kotwicy, wesołe delfiny, latarnia w technice witrażowej, harmonijka z krabów sunących do morza oraz rybka śmigająca po rafie koralowej są jak najbardziej na czasie i pomogą wam doczekać upragnionych wakacji!
7,99 zł
Hobby 1/2017
Dostępne
Kolorowy papier, kredki, nożyczki i bibuła to podstawowe materiały, z których przygotowujemy dekoracje na wiosnę i Wielkanoc. Te rzeczy znajdą się na biurku każdego dziecka, przedszkolaka i ucznia. Wzory w Hobby są śliczne, łatwe do zrobienia przez dzieci i co najważniejsze - są wspaniałą ozdobą dziecięcych pokoi, przedszkoli i świetlic szkolnych. Biedronki, ślimaki czy motyle, pisanki z wydzieranek i krąg zajączków, malowane palcami kaczuszki - te dekoracje wykonuje się w różnych technikach, ale wszystkie są znane dzieciom. W numerze arkusz z wykrojami, który nie trzeba powiększać, wiec wszystko łatwo odrysować.
7,99 zł
Hobby 4/2016
Dostępne
W tym numerze znajdziecie: błyszczące gwiazdki z folii oraz transparentne z papieru, bałwanki, które już bawią się w odśnieżanie, misie pilnujące świątecznych ciasteczek, małych pomocników św. Mikołaja z pudełek po zapałkach, a także figurki lepione z modeliny, zrobione z szyszek, wycięte z ciasta solnego. Stroik z mikołaja i doniczki ze świeczką można postawić w oknie, a mikołaja z pastorałem i ośnieżonymi choinkami na stole. Zawieszki robimy w technice nakłuwania i wydzierania, lampioniki i łańcuch światełek z gwiazdek, a już na pewno zachwycą was choinki jako opakowania na miniprezenty i  aniołki na wykałaczkach wtykane w pralinki. Wszystkie wzory są przygotowane w skali 1:1 i tak pokazane, że nie nachodzą na siebie, więc łatwo je przerysować. Dzieci wszystkie te dekoracje mogą zrobić same, ale czy nie będzie Wam brakowało wspólnej zabawy?
8,50 zł
Hobby 3/2016
Dostępne
Będą potrzebne: kolorowy papier, brystol, liście, szyszki, kamyki, dynie, skarpetki, modelina, włóczka. Wystarczy pójść na spacer, by zebrać większość materiałów potrzebnych do zrobienia ślicznych myszek, jeżyków, skrzatów. Dekoracje na Halloween przygotujecie ze skarpetek, lampiony z papieru i pudełka po soku, a galerię obrazów z sowami z liści i nasion fasoli. W tym numerze znajdziecie też fikuśne zawieszki: kasztanowe piłeczki, kolorowe sowy z filcu, jamnika na klamerce. Dla tych, którzy lubią bawić się w teatrzyk: figurki kuglarza i czarownicy z pudełek po jogurtach i pacynka szop z ręcznika. Możecie też urządzić grzybobranie: podgrzybek i muchomorek amigurumi to szydełkowe okazy łatwe do zrobienia.
7,90 zł