Kleje, łączenie tkanin

Mazak z klejem - wkład zapasowy
Dostępne
Zapasowy wkład z klejem do mazaka.
Mazak z klejem (znajdziemy pod symbolem HS987-185) służy do czasowego połączenia wyrobów przed zszyciem i zastępuje szpilki lub fastrygowanie. Przydatny do osadzania kieszeni i rękawów, przyszywania zamków, podwijania tkaniny. Naniesiony klej jest widoczny dzięki żółtemu zabarwieniu, które znika podczas wysychania. Ślady kleju usuwa się wodą. Przed użyciem mazak i sposób usunięcia jego śladów należy wypróbować na kawałku tkaniny.
12,00 zł
Mazak z klejem do czasowego łączenia tkanin
Dostępne
Mazak z klejem służy do czasowego połączenia tkanin przed zszyciem i zastępuje szpilki lub fastrygowanie. Przydatny do osadzania kieszeni i rękawów, przyszywania zamków, podwijania tkaniny. Naniesiony klej jest widoczny dzięki żółtemu zabarwieniu, które znika podczas wysychania. Ślady kleju usuwa się wodą. Przed użyciem mazak i sposób usunięcia jego śladów należy wypróbować na kawałku tkaniny.Dostępny również zapasowy wkład z klejem do mazaka pod symbolem HS987-186. 
18,00 zł
VLIESOFIX klej tekstylny do przyprasowywania żelazkiem
Dostępne
Klej tekstylny na podłożu papierowym do przyprasowywania żelazkiem. Vliesofix może być używany do podklejania dołów spódnic, spodni, rękawów, przyklejania łatek, aplikacji, reperowania odzieży, krzyklejania haftów do kartek z passe-partout, oprawiania obrazków.Wymiar: 50x90cm.Instrukacja obsługi.Prać w temp. do 60°C. Prasować w temp. do 150°C. Czyścić tylko chemicznie (w czterochloroetylenie lub benzynie). Nie wybielać.
14,90 zł
Taśma do łączenia skóry
Dostępne
Aby skrócić odzież skórzaną, taką jak płaszcz skórzany, spodnie lub spódnica, firma Prym stworzyła specjalną dwustronną taśmę samoprzylepną. Mocna taśma samoprzylepna może być również używana do wszystkich innych wyrobów rzemieślniczych ze skóry lub podobnych materiałów. Szerokość taśmy: 12 mmRolka: 5 metrów
18,00 zł
Klejowa nitka termiczna
Dostępne
Klejowa nitka termiczna do niewidocznego łączenia materiałów. Podwijaną krawędź należy obszyć szerokim ściegiem zygzakowym nitką termiczną, zawinąć na wymaganą szerokość i od zwenętrznej strony przyprasować żelazkiem, mocno dociskając. Po zaprasowaniu tkaninę należy pozostawić do ostygnięcia. Można prać w temp. 40 st. Jeśli obręb źle się przykleił, można usunąć nitkę mocnym strumieniem pary. Długość: 40 metrów
27,90 zł
Klej do tekstyliów w proszku
Dostępne
Klej w proszku do tkanin i innych tekstyliów. Idealny do przyklejania łatek i bezszwowego łączenia materiałów na gorąco żelazkiem. Potrafi zaoszczędzić nam wiele czasu. Elastyczny, trwały i wodoodporny, można prać w pralce. Nie brudzi ubrań. Masa: 12 g.
18,00 zł
Wonder Tape taśma do czasowego łączenia
Dostępne
Dwustronnie klejąca taśma do czasowego, doraźnego łączenia tkanin, zamków, lamówek, odłożeń, do pracy z trudnymi kaninami, w których szpilki zostawiają rwałe dziurki. Przydatna przy aplikacjach. Zastępuje fastrygowanie, może być używana w sytuacjach awaryjnych, gdy nie ma czasu na zszycie rozdarcia. Wymiary dł. 9 m, szer. 6 mm.
27,90 zł
Taśma flizelinowa do szwów szer. 1,2 cm czarna
Dostępne
Czarna taśma do szwów. Przyprasowana wzdłuż podkroju dekoltu czy pach wzmacnia je, tak że po uszyciu zachowują kształt. Można wzmacniać nią brzegi ramion w ubraniach z tkanin rozciągliwych lub szwy w tkaninach delikatnych, a także zaokrąglone brzegi w akcesoriach wystroju wnętrza. Wzdłuż taśmy biegnie łańcuszek z białej nitki, który dodatkowo ją wzmacnia. Szerokość: 12 mm. Długość: 5 m. Skład: 100% poliestru. Można prać w 60 stopniach.
22,90 zł
Taśma flizelinowa do szwów szer. 1,2 cm biała
Dostępne
Biała taśma do szwów. Przyprasowana wzdłuż podkroju dekoltu czy pach wzmacnia je, tak że po uszyciu zachowują kształt. Można wzmacniać nią brzegi ramion w ubraniach z tkanin rozciągliwych lub szwy w tkaninach delikatnych, a także zaokrąglone brzegi w akcesoriach wystroju wnętrza. Wzdłuż taśmy biegnie łańcuszek z białej nitki, który dodatkowo ją wzmacnia. Szerokość: 12 mm.Długość: 5 m.
Skład: 100% poliestru.Można prać w 60 stopniach.
22,90 zł
Klej w aerozolu 250 ml
Dostępne
Klej tekstylny w spreju firmy Prym. Nadaje się do wszystkich tkanin, które można prasować. Jest niezawodny, szybko i bezpiecznie łączy grube i cienkie tkaniny. Ciepło żelazka podczas prasowania aktywuje klej i trwale spaja warstwy tkaniny. Sposób użycia: warstwy tkaniny, które mają być sklejone, powinny być wcześniej uprane. Następnie dobrze wstrząsnąć puszką z klejem i rozpylić klej nad materiałem z odległości 15 do 20 cm. Odczekać 5 minut, wyprasować i... gotowe! Połączenie jest elastyczne i można je prać do 40° C w pralce.
Opakowanie: 250 ml
56,90 zł
Klej w aerozolu do czasowego łączenia
Dostępne
Klej w aerozolu do czasowego klejenia tkanin i papieru. Szybko łączy warstwy tkaniny i papieru. Tkaninę i papier można łatwo rozdzielić i skleić ponownie. Klej jest bezbarwny, bez zapachu i nie zawiera rozpuszczalników. Resztki kleju można łatwo usunąć wodą z mydłem.Doskonale zastępuje fastrygę przy wykonywaniu aplikacji. Łatę, kieszeń lub naszywkę na ubranie wystarczy spryskać klejem, przyłożyć do tkaniny i docisnąć, można od razu przyszyć na maszynie. Ułatwia wycinanie części odzieży - już nie przypinasz szpilkami papierowych wykrojów, tylko spryskujesz je klejem i na chwilę przyklejasz do tkaniny, wycinasz cześć i odklejasz papier.Opakowanie: 250 ml.
49,90 zł
Klej do łączenia skóry
Dostępne
Klej do skóry gładkiej i zamszowej. Nadaje się również do przyklejania innych wyrobów rzemieślniczych ze skóry oraz gumy, drewna, papieru i metalu. Można go używać do klejenia odzieży, toreb, butów, tapicerki. Pojemność: 27 g
19,00 zł
Klej do tekstyliów
Dostępne
Uniwersalny klej TEXTIL firmy Prym. Przeznaczony do  tkanin, skóry, gumy, drewna, metalu, styropianu, PVC i wiele innych.Nie zawiera rozpuszczalników i nie rozpuszcza styropianu. Po wyschnięciu jest przezroczysty.Może być stosowany do naprawy namiotów lub materacy. Nadaje się do klejenia szwów do prasowania. Można prać w temperaturze 60 stopni.Tubka: 110 g
39,90 zł
Klej do tekstyliów
Dostępne
Uniwersalny klej TEXTIL firmy Prym. Przeznaczony do  tkanin, skóry, gumy, drewna, metalu, styropianu, PVC i wiele innych.Nie zawiera rozpuszczalników i nie rozpuszcza styropianu. Po wyschnięciu jest przezroczysty.Może być stosowany do naprawy namiotów lub materacy. Nadaje się do klejenia szwów do prasowania. Można prać w temperaturze 60 stopni.Tubka: 30 g
18,00 zł